Biologické školní sbírky II - tvorba trvalých mikroskopických preparátů

Lektor: RNDr. Jan Mourek, Ph.D.

Náplň kurzu: Tento kurz je druhou částí cyklu zaměřeného na školní biologické sbírky – jejich tvorbu, údržbu a rekonstrukci. Tato část je věnovaná tvorbě trvalých mikroskopických preparátů a možnostem jejich využití ve školní výuce. Naučíte se cenově dostupnými metodami vytvářet vlastní trvalé mikroskopické preparáty a během kurzu si vyrobíte svou vlastní didaktickou sadu preparátů, kterou můžete následně využít ve své výuce. Vyzkoušíte si také fotodokumentaci mikroskopických preparátů pomocí digitální kamery připojené na mikroskop a odnesete si sérii vlastních mikrofotografií. Kurz je akreditován u MŠMT ČR v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP).

Termín: Kurz je rozdělen na dvě setkání (4 + 4 vyučovací hodiny), která proběhnou v pátek 6. a 13. května 2022 od 14:00 do 17:00 na Přírodovědecké fakultě UK, Viničná 7. učebna B4 (Didaktika), 1. patro. Od hlavního schodiště se dejte chodbou doprava, kde jsou to třetí dveře vlevo.

Vybavení: laboratorní plášť, respirátor, psací potřeby, obyčejná tužka

Cena: 850 Kč za osobu. Platba převodem, platební údaje Vám zašleme e-mailem po přihlášení. Pokud potřebujete vystavit na platbu fakturu, uveďte to, prosím, v přihlášce.

Kontaktní osoba: Bc. Markéta Byronová, email: marketa.byronova@natur.cuni.cz

Přihláška na tento kurz je k dispozici zde: https://forms.gle/ABvjND59yt4NKR3B9

Přihlašovat se můžete do pondělí 11. dubna 2022 včetně.

Kapacita kurzu je 15 účastníků. Při zaplnění kapacity budete zařazeni mezi náhradníky.